DURALLAR Sıfır Atık Geri Dönüşüm Çöp Kutuları Temizlik Makinaları Galoşmatik
+90 312 215 31 52
Üye Girişi Kayıt Ol   

Kompost Makinaları

Sıfır atık projesi kapsamında, atıkların çevreye verdiği zararları azaltmak ve geri dönüşebilen malzemelerden maksimum fayda sağlamak amacıyla tasarlanan kompost makinası, Mutfaklardan çıkan yemek öncesi atıkların talaş veya başka bir karbonlayıcı malzeme ile belirli oranlarda karıştırılarak kompost elde edilmesini sağlayan makinedir.

Bitkisel ve hayvansal atıkların, organik gübreye dönüşmesi olayına kompostlaşma denir.Kompost makinesi, yemek öncesi oluşan gıda atıklarından (sebze ve meyve vb.) toprak şartlandırıcı (kompost) elde edilmesini sağlamaktadır.Kompost Cihazları, yiyecek artıkları (insan ve hayvan atıkları da dahil) etli kemikler, nişasta, kahve, balık artıkları, kirli bebek bezleri, çim artıkları, talaş, kesilmiş çim, yapraklar, evcil hayvan dışkıları, yağlı atıklar vs gibi çoğu organik atığın yanı sıra inek, at, domuz, tavuk, koyun, tavşan gübreleri ve septik tanklar ve atık su arıtma tesislerindeki çamuru komposta çevirir.

Kompost Nedir ?
İnsan, hayvan ve bitki atıkların talaş veya başka bir karbonlayıcı malzeme ile belirli oranlarda karıştırılarak tepkimeye girmesi yoluyla elde edilen organik bir bileşendir. Kompost, tarım faaliyetlerinde toprağın yapısını zenginleştirmek ve düzenlemek için kullanılır. Toprağın daha iyi hava almasını, daha iyi işlenebilmesini ve su tutma kabiliyetini artırır. 

Kompostun Faydaları Nelerdir? 
1- Kompost toprağın yapısını iyileştirir.
2- Kompost toprağın havalanmasını sağlar.
3- Kompost topraktaki toksinleri nötralize eder.
4- Toprak mahsullerinin büyümesini hızlandırır ve mahsulün besin değerini arttırır.

Sıfır Atık Projesi kapsamında kamu ve özel kurumlarda kullanılan kompost makinesi modellerimiz;

Tüm Kategoriler
  ALIŞ SATIŞ
DOLAR 18.5992 TL. 18.6738 TL.
EURO 19.4070 TL. 19.4848 TL.